2419/627
Andreas Hansen (f. 1936)
Fritstående skrivebord af kirsebær, front med opbevaringsrum samt tre skuffer, bordplade forsynet med tredelt skriveklap, midterfelt beklædt med brunt skind. Samt armstol af kisebær betrukket i sæde med brunt skind. Udført hos henholdsvis Hadsten Møbelindustri og Form75. H. 105. L. 146. B. 82. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Falmet.
Vurdering
Hammerslag
22 bud