2422/554
Et par stole af teak med rund ryg, betrukket med sort skai. 1960'erne. (2)
Præsenteret på Fabrikantforeningens Møbelmesse i Fredericia 1963.
Litteratur: Fyens Stiftstidende. Artikel af Inge Holm Knudsen fra udstillingen.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
3 bud
868561 (Autobud) | ||
923867 | ||
868561 |