2422/​554

Et par stole af teak med rund ryg, betrukket med sort skai. 1960'erne. (2)

Præsenteret på Fabrikantforeningens Møbelmesse i Fredericia 1963.

Litteratur: Fyens Stiftstidende. Artikel af Inge Holm Knudsen fra udstillingen.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
868561 (Autobud) 4.400 DKK
923867 4.200 DKK
868561 4.000 DKK