2419/773
Dansk snedkermester
Tre indskudsborde af bøg og mahogni. 1940'erne. H. 47,5–51. L. 33–49. B. 27–34. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet.
Vurdering
Hammerslag