Pol Bury (f. Haine-Saint-Pierre 1922)
Uden titel, ca. 1950. Betegnet Bury; sign. på bagsiden Dotremont. Bladstørrelse 30,5×24.
Udstillet: Kunstforeningen, København 1968, kat. nr. 9 (jævnfør reference på bagsiden). Proveniens: Har tidligere tilhørt Christian Dotremont (jævnfør label på indramningens bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Undersøgt udenfor ramme. Papiret med foldemærker og limrester fra ældre indramning i hjørnerne på bagsiden.