2419/119
Et par havevaser af delvis sortmalet støbejern. 20. årh.s anden halvdel. H. 36. B. 75. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og en lille revne..
Vurdering
Hammerslag
2 bud