2419/636
Louis G. Thiersen (f. Danmark 20. årh.s begyndelse, d. sst. 20. årh.s slutning)
Skrivebord af mahogni. Front med to skuffer. Udført hos snedkermester Louis G. Thiersen, 1940érne. H. 77 L. 100. D. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.
Vurdering
Hammerslag
3 bud