2420/2019
Seamaster af guldbelagt stål, Ref. 28462848. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber. 501. Guldlænke af 14 kt., omkreds ca. 19 cm. Ø 34,5 mm. 1956
Kvittering fra køb af guldlænke i 1958 medfølger. Krone mangler.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
3 bud
289644 | ||
806575 | ||
1154635 |