2420/30
Otte hyacintglas og to løgglas af mørkviolet, blåt og ravfarvet glasmasse med hhv. optiske striber og snoninger samt to glatte, ét glas med tunget halsrand og graveret navnetræk anno 1865. 19. årh. H. 10,8–23. (10)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage, inklusiv mindre overfladerider. Et blåt glas med aflejringer.
Vurdering
Hammerslag
21 bud
555 | ||
965723 (Autobud) | ||
555 | ||
965723 | ||
85176 | ||
965723 | ||
85176 | ||
965723 (Autobud) | ||
85176 | ||
965723 (Autobud) | ||
85176 | ||
965723 (Autobud) | ||
85176 | ||
965723 (Autobud) | ||
85176 | ||
965723 (Autobud) | ||
85176 | ||
965723 (Autobud) | ||
85176 | ||
965723 | ||
85176 |