2419/675
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Red”. Komplet serie fra udstillingen 28 billeder til Laika. Sign. Erik A. Frandsen 93, 11/14. Udgivet og trykt af Brøndum. Litografi i farver. Bladstørrelse 49,5×38. Uindrammet.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Enkelt blad med plet i venstre kant. Herudover original stand.
Vurdering
Hammerslag