2420/5
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus i form af katedral i gotisk stil, base af træ med spillemaskine. Ca. 1820. H. 64. B. 27. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag
31 bud
1156412 | ||
317116 | ||
1156412 | ||
317116 | ||
1081679 (Autobud) | ||
317116 | ||
1081679 (Autobud) | ||
317116 | ||
1081679 | ||
317116 (Autobud) | ||
1081679 | ||
317116 (Autobud) | ||
1156412 | ||
317116 | ||
1081679 | ||
317116 | ||
1081679 (Autobud) | ||
107745 | ||
1081679 (Autobud) | ||
107745 | ||
1081679 | ||
107745 | ||
1081679 (Autobud) | ||
107745 | ||
1081679 (Autobud) | ||
107745 | ||
1081679 (Autobud) | ||
107745 | ||
1081679 | ||
107745 | ||
1081679 |