Sif Itona Westerberg, (f. 1985)
To originallitografier. Parley 2, Originallitografi. Trykt på 300 g. Velin d’Arches papir. Signeret og nummereret af kunstneren. Edition: AP 1/10 eks. Parley 4, Originallitografi. Trykt på 300 g. Velin d’Arches papir. Signeret og nummereret af kunstneren. Edition: AP 1/10
Begge uden ramme
Begge måler: 69×50.
Samlet galleripris: 5.000 kr.
Værkerne er doneret af kunstneren selv.
Dette værk/vare sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen.
Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen.
38 bud
287964 (Autobud) | ||
1156441 | ||
287964 | ||
923606 (Autobud) | ||
881480 | ||
923606 (Autobud) | ||
881480 | ||
923606 (Autobud) | ||
881480 | ||
923606 (Autobud) | ||
881480 | ||
923606 (Autobud) | ||
1156441 | ||
923606 (Autobud) | ||
1156441 | ||
923606 (Autobud) | ||
1156441 | ||
923606 (Autobud) | ||
1012148 | ||
923606 (Autobud) | ||
889831 | ||
923606 (Autobud) | ||
889831 | ||
923606 (Autobud) | ||
889831 | ||
923606 (Autobud) | ||
889831 | ||
923606 (Autobud) | ||
1156441 | ||
923606 (Autobud) | ||
1156441 | ||
923606 | ||
1156441 (Autobud) | ||
923606 | ||
1156441 | ||
824640 | ||
1156441 | ||
1068637 |