2420/903
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Langelinie”/“PH-Tallerken”. Et par pendler med ringskærme af kobber, indvendigt hvidlakerede. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 44. (2)
Litteratur: “Tænd!”, ill. s. 279–280.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
20 bud
1152979 | ||
894405 | ||
1152979 | ||
894405 (Autobud) | ||
1152979 | ||
894405 (Autobud) | ||
1152979 | ||
894405 | ||
1152979 | ||
894405 | ||
1152979 | ||
1073065 | ||
1152979 (Autobud) | ||
1073065 | ||
1152979 | ||
968674 | ||
1135926 | ||
910841 | ||
923084 | ||
802930 |