2419/749
Dansk møbeldesign
Tre-personers sofa med ben af mørkbejdset bøg, betrukket i sæde og ryg med karrygult og lyst møbelstof. 1940'erne. L. 175.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag