2419/622
Jørgen Haugen Sørensen (f. København 1934, d. Pietrasanta, Italien 2021)
Uden titel. Usign. Bemalet gips. H. 27. B. 23.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Patina, herunder ridser, mærker og overfladiske afslag i bemaling. Øverst med revne.
Vurdering
Hammerslag
2 bud