2418/257
Syv kinesiske lågdåser af metal med inskription, heraf fire kvadratiske, to runde og en rektangulær dåse. 19/20. årh. (7)
Proveniens: Dansk privatsamling
Aldersrelaterede spor. 27/4: En rund æske kan ikke åbnes.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
39 bud