2419/316
Seksarmet kirkekrone af messing, prydet med seks lysreflekser. Barokform. 20. årh. H. 48. Diam. 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2419/285
Fransk lysekrone af guldbronzeret metal, dekoreret med kornaks og blomster. 19. årh. H. 42. Diam. 50.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2419/276
Væglampe af bronze i form af bevinget kvindeherme med skærm af glas. Empirestil. 20. århs begyndelse. H. 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2419/66
Standerlampe af patineret og delvist forgyldt bronze. Cirka 1900. H. 160. B. inkl. skærm 53.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK